Üyelik İşlemleri

Sitemize üye olmak için 18 yaş koşulu aranmaktadır.
Sitemize üye olmak için kabul edilmesi gereken sözleşmeler bulunmaktadır ve 18 yaşını doldurmamış kişilerin imzaladıkları sözleşmeler geçerli olmamaktadır.
Üyelik Sözleşmesi'ni, sitemizin en altında yer alan "Gizlilik ve Üyelik" başlığı altından görebilir veya buraya tıklayabilirsiniz. Üye olurken dolduracağınız üyelik formunun altında da sözleşmeye ulaşabileceğiniz bir link ve kabul ettiğinize dair işaretleme yapabileceğiniz bir alan bulunmaktadır.
Tüm sözleşmelerimizi, sitemizin en altında yer alan "Gizlilik ve Üyelik" başlığı altında görebilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi için lütfen tıklayın.
Gizlilik Politikası için lütfen tıklayın.
Kişisel Veri Saklama ve İmha Politikası için lütfen tıklayın.

Not: İşveren / Uzman arasında yapılan Eser Sözleşmesi, iş sürecinin başlangıç aşamasında işveren ve uzman tarafından görülebilmektedir.

Evet, SanalUzman'a üye olduğunuzda; tek üyelikle, hem işveren hem uzman olabilirsiniz.

Kendi adınıza üye olmak için bireysel üyeliği, şirketiniz adına üye olmak için ise kurumsal üyeliği seçebilirsiniz. Kurumsal üye olmanız halinde sizden; Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, Mersis No gibi bilgiler istenecektir. 
Evet, SanalUzman'da iş oluşturmak için kurumsal üye olmanız gerekmez; bireysel üye olarak da iş oluşturabilir, yani işveren olabilirsiniz.
SanalUzman'da Standart Üyelik, PRO Üyelik ve Platinum Üyelik olmak üzere 3 çeşit üyelik vardır:

Tüm üyelikler hakkında bilgi almak için tıklayın.
PRO Üyelik hakkında bilgi almak için tıklayın.
Platinum Üyelik hakkında bilgi almak için tıklayın.
PRO üyeliğin avantajlarını öğrenmek için lütfen tıklayın.
PRO üye olmak için önce ücretsiz olarak standart üye olmalısınız. Sonrasında üyeliğinizi PRO'ya yükseltebilir, ayda sadece 20 TL'ye PRO üye olabilirsiniz. Pro üyeliğin avantajları hakkında bilgi almak için lütfen tıklayın.
Platinum üyeliğin avantajlarını öğrenmek için lütfen tıklayın.
Platinum üye olmak için önce ücretsiz olarak standart üye olmalısınız. Sonrasında üyeliğinizi Platinum'a yükseltebilir, ayda sadece 50 TL'ye Platinum üye olabilirsiniz. Platinum üyeliğin avantajları hakkında bilgi almak için lütfen tıklayın.
Standart üyelik ücretsiz, PRO üyelik aylık 20 TL X Kullanıcı, Platinum üyelik aylık 50 TL X Kullanıcı'dır. Ancak PRO ve Platinum üye olabilmek için ilk önce standart üye olmak gerekmektedir ve bu da ücretsizdir.
Sitemizin sağ üst köşesinde yer alan “Giriş Yap” a tıklayıp, açılan sayfadaki Hemen Üye Olun alanından Bireysel veya Kurumsal üyeliği seçerek SanalUzman’a üye olabilirsiniz. Kendi adınıza üye olmak istiyorsanız bireysel üyeliği, firmanız adına üye olmak istiyorsanız kurumsal üyeliği seçebilirsiniz. SanalUzman'da işveren ve uzman ayrımı yoktur, tek üyelikle hem işveren hem uzman olabilirsiniz.
E-Posta adresinize gelen e-posta ile sitemize giriş yapabilirsiniz, böylece aktivasyonunuz yapılmış olacaktır.
Kullandığınız web/internet tabanlı e-posta adresinin (Hotmail, Gmail vb.) kendi içinde SPAM kontrolü olabilir. SanalUzman tarafından gönderilen e-postalar, bu klasöre düşüyor olabilir. Lütfen bu klasörleri de kontrol etmeyi unutmayın ve problemin devamı halinde İletişim bölümümüzden tarafımıza bilgi verin.
Üye olduktan sonra; Bana Özel > Ayarlar > Üyelik Ayarları bölümünden üyelik doğrulamanızı yapmalısınız. SanalUzman'da tek üyelikle hem işveren hem uzman olabilirsiniz. İşveren olarak iş oluşturup istediğiniz uzmanlardan teklif isteyebilir ve/veya gelen teklifleri değerlendirebilirsiniz. Uzman olarak ise; profil oluşturup istediğiniz işlere teklif verebilir ve/veya gelen teklifleri cevaplayabilirsiniz.
Kimlik doğrulaması; işin gerçek kişiler tarafından yapılmasını sağlayarak iki tarafı da koruma altına almamız, suistimalleri önleyerek verilen emeklerin arkasında olabilmemiz, size güvenli bir e-ticaret ortamı yaratabilmemiz için gereklidir. Sizden almış olduğumuz bilgiler konusunda Kişisel Verilerin Saklanması, Korunması, İmha Edilmesi Politikası'na uygun hareket edilmektedir. SanalUzman'a üye olduktan sonra kimlik doğrulamanızı yapmak için; Bana Özel > Ayarlar > Üyelik Ayarları bölümünden, adınızı soyadınızı, doğum tarihinizi ve kimlik numaranızı girip Kaydet butonuna tıklamanız yeterlidir.
Telefon doğrulaması; işin gerçek kişiler tarafından yapılmasını sağlayarak iki tarafı da koruma altına almamız, suistimalleri önleyerek verilen emeklerin arkasında olabilmemiz, size güvenli bir e-ticaret ortamı yaratabilmemiz için gereklidir. Sizden almış olduğumuz bilgiler konusunda Kişisel Verilerin Saklanması, Korunması, İmha Edilmesi Politikası'na uygun hareket edilmektedir. SanalUzman'a üye olduktan sonra telefon doğrulamanızı yapmak için; Bana Özel > Ayarlar > Üyelik Ayarları bölümünden, cep telefonu numaranızı yazıp gelen şifreyi ilgili alana girmeniz ve "Onayla" butonuna tıklamanız yeterlidir.
Yapılan araştırmalarda; (güler yüzlü) profil fotoğrafı olan uzmanların fotoğrafsız olanlara göre daha çok tercih edildiği ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda profil fotoğrafı; sitedeki uzman sıralamasında ön planda olmanızı, böylece işverenler tarafından daha kolay fark edilmenizi sağlar. İşveren olup iş oluşturduğunuzda da, uzmanların kiminle çalışacaklarını görmeleri ve işlerinizin ön planda yer alması açısından profil fotoğrafı yüklemeniz olumlu olacaktır. Profil fotoğrafınızı, Bana Özel > Profil sayfasının sol tarafındaki "Yeni Fotoğraf Ekle" bölümünden yükleyebilirsiniz.
Kimlik onayınız yapıldıktan sonra Ad Soyad bilgisi değiştirilemez. Eğer bu alanda değişiklik yapmak istiyorsanız İletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.
Bana Özel > Ayarlar > Üyelik Ayarları sayfasındaki "Şifre Değiştir" bölümünden şifrenizi değiştirebilirsiniz.
Giriş Yap > Şifremi Unuttum bölümünden, üyeliğinize ait olan e-postayı girdikten sonra, e-posta adresinize gelen şifre sıfırlama adımlarını takip ederek yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.
Üyelik iptali talebinizi İletişim bölümümüzden bize gönderebilirsiniz.