Post

SanalUzman’da Güvenlik Nasıl Sağlanır?

İnternet, e-ticaret kavramları günlük hayatımızda ne kadar yer kaplıyorsa, güven duyma isteği de bir o kadar yer kaplıyor. Diyelim internet üzerinden alışveriş yapacaksınız veya serbest yani freelance iş yapacaksınız/yaptıracaksınız; ilk olarak güvenmeye ihtiyaç duyarsınız öyle değil mi? Aklınızda sorular belirmeye başlar: “Bu site güvenilir mi? Freelancer’a nasıl güveneceğim, işimi iyi yapabilir mi, zamanında teslim eder mi, ya paramı öder işimi teslim alamazsam? Acaba işveren bana işini yaptırıp paramı ödememezlik eder mi? Bir sorunla karşılaşırsam aracı sitede muhatap bulabilir miyim, bana yardımcı olurlar mı?” vs. Çok haklısınız, bunları kim olsa düşünür. Şimdi gelin; SanalUzman ailesi olarak aklınızdaki soruları cevaplayalım, işverenlere “kaliteli hizmet garantisi” ve uzmanlara “ödeme garantisi” verdiğimiz sitemizde güvenliği sağlamak için neler yapıyoruz, hep birlikte bakalım.

 

SanalUzman'da Güvenlik

 

SanalUzman Arkanızda!

Siz yeter ki proje bazlı freelance iş yapmak/yaptırmak isteyin. Özenle seçilmiş, yetkin ekibimiz ne zaman ihtiyaç duyarsanız sizinle. Bizlere İletişim ve Canlı Destek bölümlerimizden istediğiniz zaman ulaşabilir, en kısa zamanda cevap alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bununla beraber, uzmanla ya da işverenle uzlaşmaya varamadığınız herhangi bir durumda, işlemi en doğru şekilde sonuçlandırmamız için SanalUzman Hakemlik Sistemi’mize başvurabilirsiniz.

 

İş Yaptıracağınız Uzmana Nasıl Güvenebilirsiniz?

SanalUzman’da uzmanın (freelancer’ın) profil bilgileri, profil sayfalarında görünmektedir. Buradan uzmanların eğitimlerini, yeteneklerini, deneyimlerini vb. görebilir, uzman hakkındaki yorumlara bakabilirsiniz. İşe başlamadan önce uzmanın bilgisayarına indireceği SincApp (SanalUzman İnceleme Aplikasyonu) sayesinde; çalışma süresince dilediğiniz zaman, işin hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz.

 

SincApp (SanalUzman İnceleme Aplikasyonu) Nedir?

 

 

SincApp uygulaması, uzmanın çalışmaya başlamadan önce bilgisayarına indirdiği ve her çalışmaya başladığında “Çalışmayı Başlat” yazısının üzerine tıklayarak başladığı zamanı bildirdiği, bitirirken durdurabildiği, yaptığı çalışmaları, çalışma saatlerini, çalışırken kullandığı programları “ekran ve dilerse kamera görüntüleriyle” otomatik olarak şifrelenmiş şekilde kayıt altında tutabildiği bir uygulamadır. İşverenlerin iş akışını takip edebilmelerine olanak tanıyan bu uygulama, hem işverenin içinin rahat etmesini sağlar hem de uzman ile işveren arasında anlaşmazlık olması durumunda hakemliğimize başvurduklarında, SincApp verilerinden yararlanılır. Aynı zamanda; işverenin teslim öncesinde işi görebilmesiyle, bir yanlış anlaşılma varsa önceden ortaya çıkar ve zaman/emek kaybının önüne geçilmiş olur.

 

“SanalUzman Hakemlik Sistemi” Nasıl Çalışır?

 

 

SanalUzman Hakemlik Sistemi, işveren ve uzman arasında herhangi bir anlaşmazlık yaşanması durumunda başvurulan bir sistemdir. SanalUzman Hukuk Departmanı, işin fiyatına göre belirlenen hakemlik ücreti karşılığında, avukat ve bilirkişi yardımı ile (uzman SincApp’ı kullanıyorsa) SincApp verilerinden yararlanarak uzlaşmayı sağlar, işlemi en doğru şekilde sonuçlandırır. SincApp’ı kullanıp kullanmamak uzmanın tercihine bağlıdır ancak, isterseniz sadece SincApp’ı kullanan uzmanlarla çalışmanız ya da uzmanınızı SincApp kullanmaya teşvik etmeniz mümkündür.

 

Ödeme Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Güvenli Ödeme Sistemi sayesinde işveren, işini yaptıracağı uzmanın ödemesini yapar ve ödeme SanalUzman Havuz Hesabı’nda bekler. Uzmana, ödemenin SanalUzman Havuz Hesabı’na yapıldığına dair bir e-posta gelir. Bu e-postanın ardından uzman, SincApp’ı bilgisayarına indirip çalışmaya başlar. Uzman işi teslim ettiğinde işveren işi inceler, varsa istediği değişiklikleri uzmana iletir, iş tam istediği gibi olduğunda onay verir ve onayın ardından ödeme uzmana aktarılır.

 

Uzmanı da işvereni de koruyan bu sistemde size, güvende olduğunuzu bilerek işinize odaklanmak kalır. Eğer siz de SanalUzman’da uzman ve/veya işveren olmak istiyorsanız ve hâlâ üyemiz olmadıysanız, üye olmak için tıklayabilir, daha detaylı bilgi almak için İletişim, Yardım, Canlı Destek bölümlerimizden faydalanabilirsiniz. Başarılı bir iş hayatı dileriz.

SanalUzman  Ekibi

SanalUzman Ekibi

İşverenle uzmanı buluşturan e-ticaret platformu

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.