Post

SanalUzman’da Freelancer Olmanın Avantajları Nelerdir?

Freelance çalışmak, özgür çalışmayı sevenler için cazip ve kârlı olsa da, birtakım zorlukları da var. Freelancer’ların karşılaştıkları sorunlar arasında en önemlileri; “ucuza iş” prensibini benimseyen iş platformları ya da işverenler nedeniyle piyasa fiyatlarının altında tekliflerle karşılaşılması, düşük ücretlere çalışmayı kabul eden freelancer’lar sebebiyle diğer freelancer’ların da bu ücretlere “evet” demek zorunda kalmaları, teslim edilen işlerin beğenilmemesi vb. nedenleriyle hatta hiçbir sebep olmaksızın ücretlerin alınamaması gibi zorluklar… SanalUzman olarak, freelancer’ların tüm bu sıkıntılardan uzak, güvenli bir ortamda, ödeme garantisi altında çalışmalarını sağlıyoruz. Bu makalemizde, SanalUzman’da freelancer olmanın avantajları üzerinde duracağız. İşte SanalUzman’da freelance çalışmanın 5 önemli avantajı…

 

SanalUzman’da Freelance Çalışmanın Avantajları

 

 

1. Ücretsiz Teklif Vermek

SanalUzman’da profilinizi oluşturduktan sonra; işverenlerden gelen teklifleri değerlendirebileceğiniz gibi, işverenlere ücretsiz olarak teklif de verebilirsiniz. SanalUzman’da Standart Üyelik, PRO Üyelik, Platinum Üyelik olmak üzere 3 üyelik çeşidi bulunmaktadır. Standart üyelikte işlere teklif vermek 20 işe kadar ücretsizdir. PRO üyelikte 50 işe kadar ücretsiz teklif verebilirken, Platinum üyelikte de ayda 50 işe kadar ücretsiz teklif verme hakkınız vardır. Üyelik çeşitlerinin avantajları için tıklayın.

 

2. Hak Edilen Ücreti Almak

SanalUzman’da “hak edilen ücretin alınması” prensibine göre çalışılmaktadır. SanalUzman’da freelance çalışan olarak piyasa araştırması yaparsınız ve tekliflerinizi bu fiyat üzerinden verirsiniz, gelen teklifleri de buna göre değerlendirirsiniz.

 

3. Güvenli Ödeme Sistemi

SanalUzman Güvenli Ödeme Sistemi sayesinde, teklifiniz kabul edildiğinde freelancer’ın ödemesi işveren tarafından SanalUzman Havuz Hesabı’na yapılır ve ödemenin havuz hesabımıza yapıldığına dair size tarafımızdan bir mail gelir; bu mail sonrasında çalışmaya başlarsınız. Dolayısıyla freelancer olarak paranız güvencemiz altındadır.

 

4. SincApp Güvencesi

 

 

Ayrıcalığımız olan SincApp uygulamamız sayesinde; aldığınız işe ait çalışmaları, çalışma saatlerinizi, çalışırken kullandığınız programları belgeleyebilirsiniz. İşveren buradan iş takibi yapabileceği gibi, herhangi bir aksilik durumunda bu kayıtlar sizin çalıştığınıza dair kanıtınız olur ve hakemliğimize başvurmanız durumunda yararlanılır. SincApp kullanımı her ne kadar tercihinize bağlı olsa da, kullanmanızın birçok avantajı bulunmaktadır. Mesela neler mi? İşverene sormak istediğiniz bir şey olduğunda, teslim zamanını beklemek zorunda kalmazsınız. İşveren işlerinizi görebildiği için; herhangi bir yanlış anlaşılma olmuşsa işverenin müdahalesiyle en baştan önlenir, böylece hem emek kaybının hem de zaman kaybının önüne geçilir, işi teslim ettikten sonra en baştan yapmak durumunda kalmazsınız. Daha detaylı bilgi için tıklayın.

 

5. Hakemlik Sistemi

 

 

İşverenle herhangi bir anlaşmazlık yaşadığınızda siz ya da işvereniniz hakemlik sistemimize başvurabilirsiniz. SincApp kullanmışsanız, incelememize izin vermenizle SanalUzman Hukuk Departmanı’ndan avukat ve bilirkişiler yardımıyla SincApp verileriniz incelenir ve uzlaşmanız sağlanır. Uzlaşmanın sağlanamaması durumunda SincApp verileri mahkemelerde delil niteliği taşımaktadır.

 

Siz de “SanalUzman’da freelance çalışmanın faydaları”ndan yararlanmak istiyorsanız, ücretsiz olarak üyemiz olmak için hemen tıklayın.

SanalUzman  Ekibi

SanalUzman Ekibi

İşverenle uzmanı buluşturan e-ticaret platformu

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.