Post

2019 Logo Tasarım Trendleri Nelerdir?

Logo tasarım trendleri; hem işverenlerin hem tasarımcıların 2019 trendleri konusunda araştırma yaparken mutlaka incelemeleri gereken trendler arasında. Firmanın görünen yüzü olan ve imzası niteliğini taşıyan logo, kurumsal kimliğin en önemli unsurudur; ilk izlenim olarak kurumun çalışma alanı, kalitesi, tarzı, imajı hakkında bilgi verir ve logonun başarısı, markanın başarısını yüzde yüz oranında etkiler. Bu nedenle yeni firmalar ilk kez logo yaptırırken ne kadar özenli davranıyorlarsa, hali hazırda logosu olan firmalar da trend takibi yaparak logolarında revizyonlar ile kendilerini yeniliyorlar. Dolayısıyla logo tasarımı yapacaksanız ya da yaptıracaksanız, güncel logo tasarım trendleri hakkında araştırma yapmayı unutmayın. SanalUzman olarak işinizi kolaylaştırmak adına; ihtiyacınız olan bilgileri bu makalede bir araya getirdik.

 

2019 Logo Tasarım Trendleri

 

Sadeliğin ve Minimalizmin Gücü

Sade ve tek renk logolar; kolay okunabilir olmaları, insanların temiz ve net görüntülerden daha çok hoşlanmaları, basılırken avantaj sağlamaları gibi nedenlerle tercih ediliyor. Birçok şeye olduğu gibi logolara da yansıyan sadelik ve minimalizm modası, logo trendleri içinde ilk sırada!

 

 

Renk Geçişlerinin Büyüleyici Etkisi

Logolardaki renk geçişleri; farklı olmak, geleneksellikten uzaklaşarak yenilik yaratmak isteyenler tarafından çok kullanılıyor. Birbirinin tonu olan renklerin bu yöntem ile apayrı bir renkmiş izlenimi vererek şekillere ve çizgilere uygulanması şimdilerde oldukça moda…

 

 

Eğlenceli Çizimlerin Akılda Kalıcılığı

Özellikle özgün olmak isteyenler için eğlenceli çizimler; 2019 logo trendleri arasında önemli bir yer kaplıyor. Özgün, yaratıcı ve akılda kalıcı bir logo istiyorsanız; markaya özel tasarlanacak çizimlerle bu etkiyi kolayca verebilirsiniz.

 

 

Akıllı Metaforların Özelleştiriciliği

Üründen ya da markadan ilham alarak yapılan akıllı metaforlar; markaya özel oluşları ve keyifli görünümleri ile trend olmayı başardı.

 

 

El Yazılarının Zarafeti

Logo tasarım trendleri arasında her zaman üst sıralardaki yerini koruyacak gibi görünen trendlerden biri de; marka adının el yazısı fontları ile imza benzeri veya kalın çizgiler halinde tasarlanması şeklinde oluşturulan logolar…

 

 

Bunların yanında geometrik şekillerin, negatif alanların ve optik ilüzyonların kullanımı ile şekil değiştiren logolar da oldukça trend. Tabi logonun responsive (tüm dijital mecralara uyumlu) olması da çok önemli!

 

Markanızın özgün, yenilikçi, akılda kalır olmasını sağlayacak logo tasarım trendlerini sizlerle paylaştık. Sitemiz üzerinden freelance logo tasarım işleri yapmak istiyorsanız hemen profilinizi oluşturup iş ilanlarına teklif vermeye başlayın. Eğer firmanız için logo tasarımı yaptırmak istiyorsanız, yaptırmak istediğiniz işi anlatan iş ilanını sitemizde açarak, freelance çalışan uzmanlarımızdan hemen teklif isteyin.

 

2019 trendleri ile ilgili benzer yazıları, aşağıdaki linklere tıklayarak okuyabilirsiniz.

 

2019 Grafik Tasarım Trendleri Nelerdir?

https://sanaluzman.com/blog/on-izleme?contentId=231&category=uzmanlara-ipuclari

 

2019 Dijital Pazarlama Trendleri Nelerdir?

https://sanaluzman.com/blog/on-izleme?contentId=233&category=isverenlere-ipuclari

 

2019’a Damga Vuracak Teknolojik Trendler

https://sanaluzman.com/blog/on-izleme?contentId=219&category=isverenlere-ipuclari

SanalUzman  Ekibi

SanalUzman Ekibi

İşverenle uzmanı buluşturan e-ticaret platformu

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.