Post

Annelerin Gözbebeği Freelance Çalışma

“Çocuk da yaparım, kariyer de” diyen annelerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Ancak, iş başa düşünce her şey o kadar kolay olmayabiliyor. İş hayatının gerektirdikleri ile anneliğin gerektirdikleri arasında bir denge kurmaya çalışan anneler, evin sorumluluğu da eklenince, varlarını yoklarını ortaya koyuyorlar. Neyse ki; yere, zamana bağlı olmadan çalışılabilen freelance (serbest) çalışma sistemi, özellikle yeni doğum yapmış anne için imdada yetişiyor.  Şimdi, freelance çalışmanın anneler için önemi nedir, hep beraber bakalım…

 

Annelere Freelance Çalışma Kolaylığı

 

Annelerin Endişeleri Azalıyor

Odak noktaları dört bir tarafa dağılan anneler genellikle; iyi bir anne, iyi bir eş, iyi bir çalışan olamadıklarını düşünerek endişeye kapılıyorlar. İşe gitseler çocuklarında akılları kalıyor, evde kalsalar hayat koşulları zorluyor. İşten yorgun gelip dinlenecekken, hem ev işi yapıyorlar hem de çocuklarıyla, eşleriyle ilgileniyorlar. Artan yorgunluk ve stresle birlikte annelerin iş yaşamı da tehlikeye giriyor. Hal böyle olunca, freelance iş onlara ilaç gibi geliyor. Böylece, annelerin kariyer hayatı ve ev yaşantıları düzene giriyor, endişelerinin yerini başarı ve mutluluk alıyor.

 

İşe Odaklanmak Kolaylaşıyor

Evde çocuklarının yanındayken huzur içinde olan anneler, çalışmalarına daha rahat odaklanabiliyorlar. İşyerinde olduğu halde çocuğuna bakanlarla iletişim halinde kalmak, onlara bilgi vermek gerekliliğinden kurtuluyorlar.

 

 

Şikayetin Yerini Performans Artışı Alıyor

Çok sayıda sorumluluğun bir araya gelmesiyle, anneler babalara kıyasla daha stresli, sinirli oluyorlar. Dolayısıyla, şikayetleri fazla oluyor. Bu da sadece kendilerinin değil, çevresindekilerin yaşantılarını da olumsuz yönde etkiliyor. Ancak serbest iş yapan anneler, yolda geçirecekleri vakti uyuyarak ya da işlerini hallederek geçirmekte, vaktini ayarlamakta özgür oldukları için, huzuru arttırmakla beraber performansı arttırmak da mümkün hale geliyor.

 

Seçim Yapma Zorunluluğu Kalmıyor

Darda kalan anneler bir süre sonra, işleri veya çocukları arasında bir seçim yapmak zorunda kalıyorlar. Bu seçim bir anlamda; ya kariyerlerinden ya da çocuklarıyla geçirecekleri vakitten fedakarlık etmeleri anlamına gelmiş oluyor. Zor bir seçim olduğunu kabul etmek gerek. Biz de diyoruz ki, böyle bir seçim yapmanıza gerek yok! Neden mi? Çünkü hayatı kolaylaştırmak elinizde!

 

Siz de bir anneyseniz ve hayatınızı kolaylaştırmak istiyorsanız; iş hayatınıza serbest çalışarak, SanalUzman’da freelance iş yaparak devam edebilirsiniz. İş aramak için hemen tıklayın.

SanalUzman  Ekibi

SanalUzman Ekibi

İşverenle uzmanı buluşturan e-ticaret platformu

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.