Post

Freelancer’larla Çalışmanın Avantajları

Tahmin ediyoruz ki, işveren olarak son zamanlarda en çok duyduğunuz kavramlardan biri “freelancer (serbest çalışan)”. Serbest çalışmanın freelancer’lara getirdiği birçok kolaylık ve özgürlük var. Aynı şekilde, freelancer’lara proje bazlı iş yaptırmak da, işverenler için çok avantajlı.  SanalUzman olarak bu makalemizde; freelancer’larla çalışmanın faydaları nelerdir, inceleyeceğiz. Haydi, başlayalım…

 

Freelance Çalışan Neden Avantajlı?

 

“Freelancer”, Küçük İşletmelerin Kurtarıcısı!

Bazı meslek dallarında tam zamanlı çalışacak personel bulmakta zorlanabilir veya küçük bir işletme olarak her meslekten çalışana tam zamanlı ihtiyaç duymayabilirsiniz. Dönemsel çalışmalara aylık maaş ödemek sizi zor durumda bırakabilir. Düşünsenize, sadece maaş değil; bordro, vergi, yol / yemek masrafları… Başka bir şirketle çözüm ortaklığı yaparsanız yüklü ödemeler, faturalar… İşte tam bu aşamada freelance çalışanlar size hızır gibi yetişir, maliyetiniz düşer.

 

İşin Uzmanıyla Çalışmanın Artılarını Yaşarsınız

Serbest çalışan freelancer’lar; uzmanlaştıkları, yapmaktan keyif aldıkları işleri tercih tercih ederler ve bunu, ortaya çıkan işlerin kalitesinde görebilirsiniz. Üstelik, hangilerinin ücreti kendilerine uyuyorsa onları kabul ediyor olmaları da verimliliklerini arttırmada önemli rol oynar ve size, freelancer'larla çalışmanın avantajları olarak döner.

 

Freelancer, Teslimatta Özenlidir

Freelancer’lar, ancak işi teslim ettikleri zaman ücretlerini alabilirler. Dolayısıyla mümkün olan en kısa sürede, istenilen şekilde teslime özen gösterirler. Daha fazla yeni işle ilgilenebilmeleri yani daha çok kazanabilmeleri için, ellerindekileri teslim etmiş olmaları onların yararınadır.

 

Freelancer’ın Özgürlüğü İşlerine Olumlu Yansır

İstedikleri yerde, istedikleri zamanda çalışabilmeleri sadece motivasyonu artan freelancer’ların avantajıymış gibi görünse de, aslında işverenlerin de avantajıdır. Sonuca bakıldığında; istekle yapılan işlerin zorlamayla yapılanlardan farkı, hissedilir oranda olacaktır.

 

Freelancer’a Ulaşmak Daha Kolaydır

Serbest (freelance) çalışanların, aradığınızda size cevap vermeleri veya kısa sürede dönüş yapmaları daha kolay olur.

 

Son dönemlerde küçük işletmelerin freelancer tercihlerinde artış yaşanmaktadır. Bu tercih sadece küçük işletmelerle de sınırlı kalmamakta, Türkiye’de ve dünyada serbest çalışma gittikçe yaygınlaşmaktadır. Araştırmalara göre Türkiye, serbest çalışmada Avrupa’da en hızlı büyüyen ülkelerden biridir ve ABD’de serbest çalışan sayısı 55 milyonu bulmuştur.

 

Siz de “kaliteli hizmet garantisi” veren sitemizde proje bazlı iş yaptırmak ve freelancer'larla çalışmanın avantajlarından faydalanmak istiyorsanız, bünyemizdeki uzmanlara göz atın. İş ilanı açmak için hemen tıklayın. Nasıl iş ilanı açacağınız hakkında bilgi almak istiyorsanız, "SanalUzman'da Nasıl İş İlanı Açılır?" başlıklı makalemizden yararlanmayı unutmayın.

 

SanalUzman  Ekibi

SanalUzman Ekibi

İşverenle uzmanı buluşturan e-ticaret platformu

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.