Post

Kartvizit Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Dijitalleşen dünyamızda her ne kadar iletişime geçme biçimlerimiz değişse de, pazarlamada dijitalleşsek de, vazgeçemediğimiz geleneksel yöntemler yok değil. Bunlardan bir tanesi de “kartvizit”. Ortaya çıkışından bugüne kullanım amaçlarında farklılıklar oldu belki ama kullanımı hâlâ sürüyor ve iş dünyasında oldukça kritik öneme sahip. İş hayatında sadece iletişim bilgilerini ulaştırmaktan çok daha fazla anlama gelen kartvizitler ve kartvizit kullanmanın avantajları, bugünkü makalemizin konusu olacak.  Ne dersiniz, başlayalım mı? :)

 

İş Hayatında Kartvizit Kullanmanın Önemi

 

1. Profesyonel İzlenim Bırakmanıza Yardımcı Olur

İş hayatında kartvizit dağıtımının en çok olduğu yerler; fuar, seminer vb. etkinlikler, firma ziyaretleri, toplantılar... Tahmin edersiniz ki bu tür ortamlar, tanışmaların fazlaca olduğu yerler ve bıraktığınız ilk izlenim çok önemli. Bir düşünün; böyle bir ortamda kâğıt kalem kullanarak bilgilerinizi iletmek mi daha etkili olur, yoksa özenle hazırlanmış kartviziti hızlıca vermek mi? İşinize olan saygınızı, katıldığınız etkinliğe karşı ciddiyetinizi yansıtmak, profesyonel izlenim bırakmak için; “kartvizit” olmazsa olmazlardan. Üstelik bu tür etkinliklere katılanların, kartvizit verilmesi gibi bir beklentileri varken…

 

2. Hatırlanmanızı Sağlar

E-posta / SMS pazarlaması, SEO gibi çalışmalar kuşkusuz ki pazarlamada çok önemli. Ancak etkinliklerde olduğu gibi yüz yüze iletişimin yeri bambaşka! İşte kartvizit de; tanışmaların, güzel diyalogların arkasından verildiğinde, zaman geçse bile hatırlanmanızı sağlayarak yeni kapılar açılmasında etkili olacak harika bir yol.

 

3. Ağ (Network) Yaratmada Önemlidir

Etkinliklerde; sizinle aynı alanda çalışan insanlarla tanışıp, topladığınız kartvizitlerdeki bilgilerle ağ yaratabilmeniz mümkün.

 

4. Farkınızı Ortaya Koyabilirsiniz

Özellikle reklam, tasarım gibi alanlarda çalışıyorsanız; yaratıcılığınızı katarak farkınızı ortaya koyabileceğiniz bir kartvizit ile, ilk izlenimde olumlu etki yaratabilirsiniz. Benzerlerinin arasında ayırt edilebilen kartvizit hem firmanızın / sizin tarzınızı yansıtır hem de saklanabilir olur. Dolayısıyla sizin bulunmadığınız ortamlarda da başkalarına gösterilerek, tanıtımınızın yapılmasını sağlar.

 

5. Tek Hamlede Ulaşılabilir Olursunuz

Herkesin yoğun çalıştığı günümüzde hiç kimse size ulaşmak için internette arama yapıp, sosyal medya hesaplarınızı kurcalayıp, iletişim bilgilerinizi bulup, sekreterinize ulaşıp, size bağlanmaya çalışmakla vakit kaybetmek istemez.  Bu noktada imdada yetişen tahmin edin, nedir? Doğru tahmin! Kartvizitlerdir :) Bu sayede bütün iletişim bilgileriniz tek seferde, ihtiyaç duyanın elinde olur.

 

6. Dijitale Aktarımı Kolaydır

Kartvizit okuyucu programlardan yararlanarak hızlıca dijitale aktarım yapabilmek de mümkün!

 

7. Cebinizi Yormaz

Sizi, bağlı olduğunuz firmayı temsil eden, kurumsallığın belirtisi olarak görülen kartvizitler, bütçe açısından diğer reklam araçlarından çok daha uygun. Fuarlarda, seminerlerde, firma ziyaretlerinde, toplantılarda vb. bireylere, şirketlere dağıtarak reklamınızı yapabilir, hiç ummadığınız kapıların açılmasını sağlayabilirsiniz.

 

Evet bu makalemizde; iş dünyasında neden kartvizit kullanmalı, kartvizitin yararları nelerdir? gibi sorularınızı cevaplamaya çalıştık. Kartvizitinizi edinmek veya yenilemek istiyorsanız, size en uygun uzmanı bulmak için hemen tıklayın.

SanalUzman  Ekibi

SanalUzman Ekibi

İşverenle uzmanı buluşturan e-ticaret platformu

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.