Post

Metin Yazarıyla Çalışmak

Belki şu an bu unvanı ilk kez duyuyorsunuz ve metin yazarı ne iş yapar, metin yazarlığı nedir diye merak ediyorsunuzdur; belki de içinizden şöyle geçirenleriniz vardır, "iki kelimeyi bir araya getirmek için metin yazarı gerekli mi, ben de yazarım. Türkçe bilmiyor muyum?" Türkçe biliyoruz evet, ancak yazmak için kağıdı kalemi elimize aldığımızda ya da bilgisayarımızın başına geçtiğimizde, o iki kelimenin bir araya gelişinin aslında o kadar da kolay olmadığını fark ediyoruz. Anlatmak istediğimizi tam olarak ifade edebilmek, dil bilgisi kurallarına gerçek anlamıyla hakim olabilmek; sanıldığından daha fazla yetkinlik gerektiriyor. Hele bir de bu metinleri firmanızı, markanızı ön plana çıkartmak için kullanacağınızı göz önünde bulundurursanız, metin yazarı yani copywriter ile çalışmanın, olmazsa olmazınız haline gelmesi gerektiğini çok daha iyi anlayabilirsiniz.

 

Metin Yazarıyla Çalışmanın Önemi

 

 

Basılı reklamlardan (gazete, dergi, broşür vb.), dijital reklamlara (Google Adwords, Yandex reklamları, sosyal medya reklamları vb.), TV / radyo reklamlarından outdoor (açık hava) reklamlarına (billboard, araç / bina giydirme vb.) kadar çok geniş bir alanda; belirlenen hedef kitleye, verilmek istenen mesajı doğru ve etkili şekilde aktarabilmek için metin yazarına ihtiyaç vardır.

Diyelim ki bir web siteniz / bloğunuz var ve arama motorlarında üst sıralarda yer almasını istiyorsunuz. Bu aşamada özgün içerik önem kazanacaktır. Bunu size sağlayacak olan da, nitelikli bir metin yazarıdır. Yine üst sıralarda yer almak için SEO uyumlu içerik konusunda destek almayı da unutmayın.

Proje bazlı (dönemsel) işler için bir metin yazarı arayışındaysanız, sitemizdeki serbest çalışan freelance metin yazarları size yardımcı olabilir.

Peki başarılı (amacına ulaşan) metinlerin ortaya çıkmasında bir işveren olarak sizin hiç mi katkınız olmayacak? Elbette olacak. Nasıl mı? İş açıklamanızda, uzmanınızın gereksinim duyacağı bilgilere yer vererek. Bu bilgiler neler mi? Hemen bakalım…

 

İş Açıklamanızda Belirtmeniz Gerekenler:

  • Şirketiniz hakkında bilgilendirme
  • Hedef kitleniz (“Hedef Kitle Belirlemenin Püf Noktaları” başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.)
  • Hedef kitlenize vermek istediğiniz ana ve ikincil mesaj
  • Çalışmayı yaptırmaktaki amacınız
  • İhtiyacınız olan dosya formatı
  • İşe ayıracağınız bütçe
  • Son teslim tarihi

Bu bilgilerin haricinde hangi bilgilere ihtiyacı olduğunu uzmanınızdan öğrenebilirsiniz.

 

İşinize en uygun freelance metin yazarı için hemen tıklayın.

Sitemizde metin yazarlığı yapmak için hemen tıklayın.

 

SanalUzman  Ekibi

SanalUzman Ekibi

İşverenle uzmanı buluşturan e-ticaret platformu

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.