Post

SEO Nedir, Neden SEO Yaptırmalı?

Web sitesi sahipleri tarafından öneminin her geçen gün biraz daha anlaşıldığı SEO ne demek, avantajları neler, dijital pazarlamada neden gerekli, dolayısıyla SEO yaptırmanız neden önemli?; bu yazımızda ayrıntısıyla inceleyeceğiz. Makalemizi okuduktan sonra, başarıyla izlenen bir SEO stratejisinin sizlere neler kazandıracağını anlayacaksınız. Haydi o zaman, başlayalım…

 

SEO & Kurumsal SEO Nedir?

Search Engine Optimization yâni “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelen SEO; firmanıza veya şahsınıza ait web sitenizin, arama motorlarında (Google, Yahoo, Yandex vb.) arandığında üst sıralarda çıkması ve böylece görüntülenmesinin artması için yapılan çalışmalar demektir. Siteniz ancak, arama motorları ile uyumlu olduğunda üst sıralarda çıkabilir. Bunu sağlamak da SEO ile mümkündür. Bu çalışmalar, “Sayfa İçi Optimizasyon”, “Sayfa Dışı Optimizasyon” olarak ikiye ayrılmaktadır. Google, arama motorları içinde en çok tercih edilendir; bu nedenle SEO çalışmalarında Google’a odaklanılmaktadır. Kurumsal SEO çalışmalarında kullanılan stratejiler, kişisel web sitelerine uygulananlardan farklıdır. İnternet üzerinden daha geniş kitlelere ulaşabileceğini ve internetten, mağazaya kıyasla daha fazla ürün satışı yapabileceğini fark eden firmalar, markalarının adını duyurmak, prestijini arttırmak için SEO danışmanlarından destek almaktadırlar.  

 

 

SEO’nun Avantajları Nelerdir?

 •  Fark edilirliğiniz, bilinirliğiniz, dolayısıyla tercih edilirliğiniz artar.
 •  Ziyaretçilerin arama motorlarında sitenizi üst sıralarda görmeleri, size güvenmelerini sağlar.
 •  İlk sıralarda yer aldıkça, satış yapma olasılığınız artar.
 •  Firmanızın / Markanızın kalitesi, prestiji artar.
 •  Sosyal medya hesaplarınız SEO çalışmaları doğrultusunda yönetilir.
 •  Web sitenizin maddi değerinde artış olur.
 •  Basılı reklamdan düşük maliyete reklam yapmış olursunuz.
 •  İnternet siteniz, basılı yapacağınız reklamdan kalıcıdır. SEO danışmanlığı alarak sitenize yatırım yapmanız, sürekli olarak ticari kazanç sağlamanıza yarar.
 •  Lokal çalışmalar ile, firmanıza en yakın müşterilere ulaşırsınız.
 •  Markanız akılda kalıcı hâle gelir, rakiplerinizin önüne geçersiniz.
 •  Rakiplerinizin arama motorlarındaki sıralamalarını analiz edebilir, kendinizle kıyaslama yapabilirsiniz.
 •  Potansiyel müşterilerinize çok daha hızlı, kolay ulaşırsınız; trafiğiniz artar. SEO’nun trafik getirisi, diğer pazarlama yöntemlerinden fazladır. Arama motorlarından gelecek trafiği kaçırmak, büyük bir fırsatı kaçırmaktır.
 •  Siteniz içerikleriyle, görselleriyle ilginç hâle getirilir; ziyaretçileriniz sitenizde uzun vakit geçirirler.

 

Google’ın sürekli yeni algoritma çıkarttığını, var olanları da güncellediğini unutmamak gerekir. Bu durumda, yeni algoritmalar doğrultusunda çalışma ihtiyacı doğar ve sayfa içi optimizasyon hiçbir zaman bitmez. Diğer önemli nokta da; yapılacak hataların markanızın itibarını zedelemesine, ziyaretçi/müşteri kaybetmenize, güvenilirliğinizi yitirmenize sebep olabilecek olmasıdır. Bu nedenle, profesyonel bir ekipten destek almanız yararınıza olacaktır.

 

Doğru SEO danışmanı için hemen tıklayın.

 

 

SanalUzman Ekibi

SanalUzman Ekibi

İşverenle uzmanı buluşturan e-ticaret platformu

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.