Post

Yapılacaklar Listeniz İçin Uygulamalar

“Hayatı Kolaylaştıran Yapılacaklar Listesi” yazımızdan sonra şimdi de; bu listeyi hazırlarken geleneksel bir yöntem olan kağıt, defter yerine uygulama kullanmak isteyenler için bazılarından bahsedeceğiz. Sizin de denediğiniz ve memnun kaldığınız uygulamalar varsa yorum olarak bizlerle ve okuyucularla paylaşabilirsiniz.

 

Yapılacaklar Listesi için Uygulama Önerileri

 

Any.Do (Android / iOS)

Ücretsiz ve kullanımı kolay bir uygulama olan Any.Do; iş listesi hazırlamanıza, görevlerinizi hatırlamanıza yardımcı olur. Yapacaklarınızı ajandanıza sürükleyip bırakabilir, bitirdiklerinizi kaydırarak işaretleyebilir ve cihazınızı sallayarak silebilirsiniz. Yapmak istediklerinizi mikrofona söylediğinizde sözcükleri metne dönüştürür. Listenizi arkadaşlarınızla, ailenizle paylaşmanıza, etkinliklerinizi onlarla birlikte organize etmenize olanak verir. Güçlü widget’ları ile uygulamayı açmadan ana ekrandan yönetme imkanı vardır. Bütün cihazlarınızla senkronize olabilir.

 

Google Keep (Android / iOS)

Ücretsiz uygulama olan Google Keep; iş listesi hazırlamak, not ve hatırlatma almak için kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Konuma dayalı bir hatırlatıcı ayarlamanız halinde, bulunduğunuz yere göre, doğru anda doğru not karşınıza gelir. Sade, renkli, kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Notlarınızı renklendirerek düzenlemeniz, aradığınızda kolayca bulabilmeniz mümkündür. Sesli notlarınızı yazıya dönüştürür, fotoğrafını çektiğiniz bir dökümanı sonrasında düzenlemenize; kaydettiklerinizi arkadaşlarınızla, ailenizle paylaşmanıza imkan tanır. Bilgisayarınızda, telefonunuzda, tabletinizde, Android giyilebilir cihazlarda çalışır. Ekledikleriniz tüm cihazlarınıza senkronize edilir.

 

GTasks (Android / iOS)

Yine ücretsiz, başarılı bir görev yönetimi uygulaması olan GTasks ile; yapılacaklar listesi hazırlayabilir, işlerinizi tek çatı altında toplayabilir, iş takibi ve toplu görev yönetimi yapabilirsiniz. İnternet bağlantınız olduğunda Google Takvim’deki işlerinizi de görebilirsiniz. Birden çok Google hesabı yönetme özelliği vardır.

 

Remember The Milk (Android / iOS)

Web servisi ve mobil uygulaması sayesinde; her yerde ve her zaman yapılacaklar listenizdekileri hatırlamanızı sağlayan, pratik kullanımlı, istediğiniz kadar liste oluşturabileceğiniz ve listelere etiket ekleyebileceğiniz, ücretsiz bir uygulamadır. Üstelik harita entegrasyonu sayesinde, hangi işin nerede yapılacağını işaretlemek ve zamanı buna göre planlamak mümkündür. Dilerseniz listelerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak görev dağılımı da gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Todoist (Android / iOS)

Aynı anda hem web hem mobil servisini kullanabileceğiniz, birçok uygulama ve servisle senkronize olarak çalışabilen, sınırsız sayıdaki görev yönetimini rahatlıkla yaparak verimliliğinizi arttırabileceğiniz, çevrimiçi ve çevrimdışı kullanabileceğiniz, ücretsiz uygulamadır. Ekstra özellikler için ücretli sürümünü deneyebilirsiniz.

 

Wunderlist (Android / iOS)

Bütün platformlarda çalışabilen, basit, kullanışlı, ücretsiz uygulamadır. Liste eklemesi yapabilir, gerekli notları alabilir, listeleri arkadaşlarınızla paylaşabilir, sürükle – bırak özelliğinden yararlanabilir, önem sırası belirleyebilir, bitirdiğiniz işleri tek bir dokunuşla silebilirsiniz. Gelişmiş özellikler için ücretli seçeneğini kullanabilirsiniz.

 

Evernote (Android / iOS)

Basit, ücretsiz bir not tutma uygulaması olan Evernote’u, yine bütün platformlarda kullanabilir, web arayüzünden, Tükçe dil desteğinden istifade edebilirsiniz. Tuttuğunuz notları, aldığınız web alıntılarını birbiriyle ilişkilendirebilirsiniz. Notlarınıza ses ve fotoğraf ekleyebilmekle birlikte, sadece ses ve fotoğraflardan oluşan notlar da alabilirsiniz. Dilerseniz lokasyon bilgisi ekleyebilirsiniz.

 

Noteapp (Android / iOS)

Fazla kapsamlı olmamakla birlikte faydalı olabilecek, kullanımı kolay, ücretsiz uygulamadır. Tuttuğunuz notlar otomatik olarak saklanır, manuel olarak yapmak zorunda kalmazsınız ve işiniz bittiğinde de silersiniz.

 

EveryDay ToDo List (Android / iOS)

Her gün yapmanız gereken rutin işler varsa ve unutuyorsanız tercih edebileceğiniz, size hatırlatma yapabilecek, yoğun çalışanlar için birebir, ücretsiz bir uygulamadır. Görevleri önemliden önemsize doğru sıralayabilir, alt görevler ekleyebilir, görevlere notlar alabilir, tarih ve hatırlatıcı ekleyebilirsiniz.

 

 

Life RPG (Android)

İşleri oyun gibi sunan, motive olmanızı sağlayan, ücretsiz, tasarımı farklı ve eğlenceli bir uygulamadır. Puanlama sistemi ile; yapmanız gerekenleri yapıp puan kazanarak olumlu alışkanlıklarınızı geliştirebilir, olumsuz olanlarından vazgeçebilirsiniz.

 

Clear (iOS)

Şık bir arayüz ve basit bir kullanım arıyorsanız Clear da size göre. Ücretli bir uygulama olan Clear’dan, hem Mac’inizde hem iPhone’unuzda yararlanabilirsiniz. iCloud sayesinde Clear kendini eşzamanlar. Trackpad’iniz üzerinde parmak hareketleri ve klavye kısa yolları ile Clear’ı kullanabilirsiniz. Temel bazı hareketler ile kısa yolları öğrenmek işinizi çok kolaylaştırır. Aralarında geçiş yapabildiğiniz Ana Menü, Listeler ve Maddeler olmak üzere 3 farklı ekran vardır. Maddeleri önemliden önemsize yani kırmızıdan sarıya doğru sıralayabilirsiniz. Kırmızı – Sarı teması yerine Ayarlar bölümünden farklı temalar seçebilirsiniz. Sürükle – Bırak özelliğiyle bir listeyi başka bir pencerede görüntüleyebilir; böylece aynı anda birden fazla listeye bakabilirsiniz.

 

Swipes (iOS)

iPhone ve iPad touch’larda çalışan, ücretsiz uygulamadır. Swipes’da işleri erteleyebilir, ne zamana ertelemek istediğinizi belirtebilir, etiketleme özelliği ile işleri gruplayabilirsiniz.

 

Tasker (iOS)

Şık, fonksiyonel arayüzlü, ücretli Tasker uygulamasında; görevlerinize alarmlar koyabilir, harita özelliği sayesinde konum bazlı görevler oluşturabilir, listenizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Özelleştirilebilir bir yapısı vardır, istediğiniz detayları girebilir, öncelik oluşturabilir, görevlerinizi renklendirebilirsiniz. Apple Watch desteği ile bildirimleri akıllı saatinize alabilirsiniz.

 

Yapılacaklar listesi ile ilgili uygulama önerileri konusunda siz de destek olmak isterseniz, lütfen aşağıda yer alan "Yorum Yaz" alanımızdan tavsiyelerinizi, yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın :)

SanalUzman  Ekibi

SanalUzman Ekibi

İşverenle uzmanı buluşturan e-ticaret platformu

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.