Post

Neden Sosyal Medyada Var Olmalısınız?

Sosyal medyada var olmak, firmaların/markaların hedef kitlelerine ve potansiyel müşterilerine ulaşabilmelerinde olmazsa olmazlardan. Özellikle akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle; ayrıca web sitelerine, uygulamalara vb. üye olurken sosyal medya hesaplarının kullanılabilmesiyle, internet kullanıcılarının neredeyse tamamının sosyal medyada yer aldığını söyleyebiliriz. Bu durumda firma/marka olarak burada yer almamanın tahmininizden büyük bir eksiklik olduğunu görüyorsunuzdur. Bugün sadece bireyler için önemli olmaktan çıkıp, firmalar için de geleceğe yatırım imkânı olan sosyal medya; maddi-manevi kâr etmede markaların/hizmetlerin büyük yardımcısı. Bu makalemizde sizin için, sosyal medyada var olmanın önemi konusunu ele aldık.

 

Sosyal Medyada Var Olmanız İçin 5 Önemli Neden

 

1. Geniş Kitlelere Erişebilirsiniz

Müşterilerinizle iletişim kurmak, satışlarınızı ve bilinirliğinizi arttırmak, amacınıza uygun etki bırakmak istiyorsanız, web sitenizle ulaşabileceğinizden çok daha fazla kişiye sosyal medya aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Kullanıcıların bir markayı, kişiyi araştırırken sosyal medyayı kullanma alışkanlığı edindiği günümüzde; hem var olan hem de potansiyel müşterilerinize, hedef kitlenize rahatlıkla sosyal medyadan erişebilirsiniz.

 

2. Hedef Kitlenize Hızlı ve Doğrudan Ulaşabilirsiniz

Tek bir sosyal iletişim ağını kullanmak yerine, araştırma yaparak hedef kitlenizin kullanmayı en çok tercih ettiği en az 2-3’ünde yer alırsanız, doğru yerden direkt olarak hızlı şekilde hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Üstelik bu yolla, amacınızı gerçekleştirmeniz kolaylaşır.

 

3. Ölçümleme Yapabilirsiniz

Sosyal medya hesaplarınızla ölçümleme yapabilir; günlük, haftalık, aylık olarak ne kadar kullanıcınızın olduğunu; ne kadar beğeni, yorum, paylaşım aldığınızı vb. görebilirsiniz. Böylece aynı stratejiyle devam edip etmeyeceğinize karar verebilir, amacınıza uygun olarak çalışmalarınıza yön verebilirsiniz.

 

4. Sosyal Medya Reklamlarından Yararlanabilirsiniz

Facebook, Instagram reklamları gibi sosyal medyanın reklam olanağından, markaların alışveriş sayfalarına yönlendirme imkânından faydalanabilirsiniz. Ucuz ve etkili olan sosyal medyanın gücü, yararlanmaya değer!

 

5. Rakiplerinizin Önüne Geçebilirsiniz

Ürün/marka pazarlamasının en fazla olduğu yerin sosyal medya olduğunu düşünürsek, sosyal medya hesapları doğru yönetildiğinde ve burada doğru stratejiyle yer alındığında, rakiplerinizden geride kalmamakla birlikte rahatlıkla önlerine geçebilirsiniz. Dediğimiz gibi, izlediğiniz strateji çok önemli. Sosyal medya stratejisi, başlı başına incelenmesi gereken bir konu ve bunun için mutlaka sosyal medya danışmanlığı almanızı öneririz.

 

"Sosyal medyanın faydaları, sosyal medyanın önemi, sosyal medyada olmanın yararları, sosyal medyada olmak, neden sosyal medya" gibi konulara değindik. Sosyal medya hesap yönetimi konusunda başarıyı yakalayarak hedeflerinize ulaşmanızı dileriz.

SanalUzman  Ekibi

SanalUzman Ekibi

İşverenle uzmanı buluşturan e-ticaret platformu

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.