}
Post

Dünya Dijital Rekabet Gücü Sıralamasında Türkiye

Günümüzde iletişim teknolojileri değiştikçe, klasik rekabet yöntemlerinde de değişiklik oldu. Endüstri 4.0 yani 4. Sanayi Devrimi ile bu teknolojilerin uygulama alanları genişledikçe, rekabet şeklindeki değişiklikler de artış göstermeye devam edecek. Dolayısıyla şirketlerin rekabet güçleri, dijital yeteneklerinin ne kadar olduğuna bağlı olacak. Şu an güçlü olan kuruluşlar, dijitalleşmeyi görmezden gelerek dijital yeteneklerini geliştirmek için çabalamazlarsa, rekabet zorlukları ile karşılaşacaklar.

Devamını Oku
Post

Firmalar için Mobil Uygulamanın Önemi

Makalemize, Türkiye’de mobil kullanımı ile ilgili araştırma verileriyle başlayacağız ve firmalar için mobil uygulama neden önemli? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. 2018 yılında Deloitte tarafından 6 kıtada 33 ülkede toplam 53 bin 150 katılımcıyla gerçekleştirilen Global Mobil Kullanıcı Anketi, Türkiye’de 18 – 50 yaş aralığında 1005 kullanıcıya uygulandı. Cihaz sahipliği, cihaz kullanımı, erişim tercihleri, teknoloji farkındalığı kategorilerine ayrılarak yapılan anket analizlerinin bir kısmı Avrupa ülkeleri ortalamaları ile Türkiye sonuçlarını kıyaslayarak hazırlandı. Avrupa ülkeleri ortalamalarında sonuçlara yansıyan 13 ülke; Almanya, Belçika, Birleşik Krallık, Danimarka, Finlandiya, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Norveç ve Rusya oldu. Anket sonuçlarından konumuzla en ilgili olanları sizlerle paylaşıyoruz:

Devamını Oku
Post

2019 Dijital Pazarlama Trendleri Nelerdir?

Dijital pazarlama trendleri; her şeyin dijitalleştiği ve 3 milyardan fazla insanın sosyal medya kullandığı günümüzde pazarlamanın da dijitalleşmek zorunda olmasıyla her geçen gün daha önemli hale geliyor. Dolayısıyla 2019 dijital pazarlama trendleri hakkında bilgi sahibi olmak ve pazarlama stratejinizi belirlerken bu bilgileri kullanmak yararınıza olacaktır. Hepsini aynı anda hayata geçirmeye çalışmak yerine; hedef kitlenizin hangi teknolojileri daha çok kullandığını araştırmak, rakiplerinizin neler yaptığını göz önünde bulundurmak; böylece sizin için hangi yöntemin daha işe yarar olduğuna karar vermek doğru olacaktır.

Devamını Oku
Post

Dijital Dönüşümde Nelere Dikkat Edilmeli?

Dijital dönüşümde başarı için dikkat edilmesi gereken birtakım faktörler bulunuyor. Bu makalemizde; “dijital dönüşüm adımları nelerdir, dijital dönüşümde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, dijital dönüşümde başarı için neler yapılmalıdır, dijital dönüşümde nasıl bir strateji izlenmelidir, dijital dönüşümde başarısızlık nedenleri nelerdir?” gibi sorularınıza yanıt bulacaksınız.

Devamını Oku
Post

Türkiye Dijital Dönüşümün Neresinde?

Dijital dönüşüm kaçınılmaz hal alırken Türkiye bu dijitalleşmenin neresinde, dijital dönüşüme ne kadar hazır? Türkiye’nin dijital rekabet gücü ne seviyede? Dijital dönüşümde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bu makalemizde, Nielsen’in “Dijital Dönüşüm Raporu” ve IMD’nin “Dijital Rekabet Gücü Raporu” verilerini inceleyerek durum tespiti yapacak, dijital dönüşüm ile ilgili rehber olabilecek ipuçlarına yer vereceğiz. Haydi o zaman, başlayalım…

Devamını Oku