}
Post

Şirketler için Sosyal Medya Platform Seçimi

Sosyal medya platformları şirketler için gerekliliği tartışılmaz hale gelen pazarlama araçları. Genellikle markanın itibarını yüksek tutmak açısından tüm sosyal medya platformlarında yer almak tavsiye edilse de, SanalUzman olarak bu makalemizde; platformlar arasından firmanıza uygun olanları seçmenizin neden yararlı olduğundan, sosyal medya platform seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Haydi başlayalım…

Devamını Oku
Post

Mobil Pazarlamanın Püf Noktaları Nelerdir?

İnternete erişimde mobilin kapladığı yer arttıkça, mobil pazarlama da bir o kadar önemli hale geldi. 2018 yılında Türkiye’de 18 – 50 yaş aralığında 1005 kullanıcıya uygulanan Global Mobil Kullanıcı Anketi’ne göre, katılımcılardan %92’si akıllı telefona erişebiliyor. 2017’de yapılan web trafiği incelemelerinde de; bilgisayar üzerinden yapılan web ziyaretlerinde %36’ya düşme olurken, mobilden gelen trafiğin %62’ye yükseldiği ortaya çıkmıştı. Bu nedenle pazarlama stratejisi oluştururken mobile öncelik vermek, firmaların avantajlı duruma geçmelerini sağlamada çok etkili. SanalUzman olarak bu makalemizde; mobil pazarlama nasıl yapılır, mobil pazarlamada dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, mobil kullanıcı nasıl kazanılır, mobil pazarlama stratejisi nasıl oluşturulur, neden mobil reklam, video reklamların önemi nedir, video reklam hazırlarken nelere dikkat edilmelidir? gibi sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız.

Devamını Oku
Post

2019 SEO Trendleri Nelerdir?

2019 Trendleri konusunu işlerken, “trendler” arasında en çok merak edilenlerden biri de 2019 SEO trendleri. Malum, arama motoru optimizasyonu konusunda sürekli gelişme ve değişimler oluyor. Bunları takip ederek uygulamaya geçirmek, başarıyı yakalamanızda önemli rol oynuyor. 2019’da dikkat edilmesi gereken SEO teknikleri nelerdir?, haydi inceleyelim…

Devamını Oku
Post

Dünya Dijital Rekabet Gücü Sıralamasında Türkiye

Günümüzde iletişim teknolojileri değiştikçe, klasik rekabet yöntemlerinde de değişiklik oldu. Endüstri 4.0 yani 4. Sanayi Devrimi ile bu teknolojilerin uygulama alanları genişledikçe, rekabet şeklindeki değişiklikler de artış göstermeye devam edecek. Dolayısıyla şirketlerin rekabet güçleri, dijital yeteneklerinin ne kadar olduğuna bağlı olacak. Şu an güçlü olan kuruluşlar, dijitalleşmeyi görmezden gelerek dijital yeteneklerini geliştirmek için çabalamazlarsa, rekabet zorlukları ile karşılaşacaklar.

Devamını Oku
Post

Firmalar için Mobil Uygulamanın Önemi

Makalemize, Türkiye’de mobil kullanımı ile ilgili araştırma verileriyle başlayacağız ve firmalar için mobil uygulama neden önemli? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. 2018 yılında Deloitte tarafından 6 kıtada 33 ülkede toplam 53 bin 150 katılımcıyla gerçekleştirilen Global Mobil Kullanıcı Anketi, Türkiye’de 18 – 50 yaş aralığında 1005 kullanıcıya uygulandı. Cihaz sahipliği, cihaz kullanımı, erişim tercihleri, teknoloji farkındalığı kategorilerine ayrılarak yapılan anket analizlerinin bir kısmı Avrupa ülkeleri ortalamaları ile Türkiye sonuçlarını kıyaslayarak hazırlandı. Avrupa ülkeleri ortalamalarında sonuçlara yansıyan 13 ülke; Almanya, Belçika, Birleşik Krallık, Danimarka, Finlandiya, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Norveç ve Rusya oldu. Anket sonuçlarından konumuzla en ilgili olanları sizlerle paylaşıyoruz:

Devamını Oku