}
Post

Dijital Dönüşümde Nelere Dikkat Edilmeli?

Dijital dönüşümde başarı için dikkat edilmesi gereken birtakım faktörler bulunuyor. Bu makalemizde; “dijital dönüşüm adımları nelerdir, dijital dönüşümde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, dijital dönüşümde başarı için neler yapılmalıdır, dijital dönüşümde nasıl bir strateji izlenmelidir, dijital dönüşümde başarısızlık nedenleri nelerdir?” gibi sorularınıza yanıt bulacaksınız.

Devamını Oku
Post

Türkiye Dijital Dönüşümün Neresinde?

Dijital dönüşüm kaçınılmaz hal alırken Türkiye bu dijitalleşmenin neresinde, dijital dönüşüme ne kadar hazır? Türkiye’nin dijital rekabet gücü ne seviyede? Dijital dönüşümde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bu makalemizde, Nielsen’in “Dijital Dönüşüm Raporu” ve IMD’nin “Dijital Rekabet Gücü Raporu” verilerini inceleyerek durum tespiti yapacak, dijital dönüşüm ile ilgili rehber olabilecek ipuçlarına yer vereceğiz. Haydi o zaman, başlayalım…

Devamını Oku
Post

Esnek Çalışma Modeli, Kadınların Hayatını Değiştiriyor!

Esnek çalışma modeli hem işverenler hem çalışanlar için birçok avantaja sahip. Bundan en çok faydalananlar da kadınlar. Mesai saatlerinin 9 – 6 olması ve haftanın 5 – 6 günü çalışılması, çok sayıda sorumluluğu olan, özellikle de anne olan kadınları zorluyor; dolayısıyla kadın işgücünün istihdama katılışında azalma oluyor. Bu nedenle, kadınların işgücüne katılımlarını arttırmak için yapılabilecekler arasında “esnek çalışma” ya da “freelance çalışma” gibi iş modelleri önemli yer kaplıyor.

Devamını Oku
Post

Startup'ların En Çok Yaptığı 10 Hata

Belki bir stratup kurmak istiyorsunuz, belki kurdunuz başarısız oldunuz ve tekrar denemek istiyorsunuz. Şunu belirtelim ki, kurulan startup’ların %75 ila %90’ı başarısız oluyor. Tabii ki bu sizin de başarısız olacağınız anlamına gelmez. Önemli olan, “startup’ların başarısız olma nedenleri nelerdir, en sık yapılan startup hataları nelerdir?” vb. konular hakkında fikir sahibi olmak, bu hatalardan ders alarak aynılarını tekrarlamamak. Bu makalemizde sizlere, “başarılı bir startup için kaçınılması gereken hatalar” ile ilgili ipuçları vermek istedik.

Devamını Oku
Post

Geleceğin İş Gücü Nasıl Olacak?

PWC tarafından yapılan Geleceğin İş Gücü araştırmasına göre; iş dünyasında 4 farklı karakteristikte yapılanma olacak. Mavi Dünya, Sarı Dünya, Yeşil Dünya, Kırmızı Dünya olarak açıklanan bu yapılanmalardan ilk üçü PWC 2020 raporu sonucu iken; PWC 2030 raporu ile bunlara Kırmızı Dünya da eklendi.

Devamını Oku