}
Post

Esnek Çalışma Modeli, Kadınların Hayatını Değiştiriyor!

Esnek çalışma modeli hem işverenler hem çalışanlar için birçok avantaja sahip. Bundan en çok faydalananlar da kadınlar. Mesai saatlerinin 9 – 6 olması ve haftanın 5 – 6 günü çalışılması, çok sayıda sorumluluğu olan, özellikle de anne olan kadınları zorluyor; dolayısıyla kadın işgücünün istihdama katılışında azalma oluyor. Bu nedenle, kadınların işgücüne katılımlarını arttırmak için yapılabilecekler arasında “esnek çalışma” ya da “freelance çalışma” gibi iş modelleri önemli yer kaplıyor.

Devamını Oku
Post

Dijital Dönüşüm ve Yeni Nesil Gazetecilik

Dijital teknoloji her şeyi dönüşüme zorunlu kılarken; yazılı, görsel ve işitsel medya da bundan nasibini alıyor, gazetecilik gittikçe dijitalleşerek dijital gazetecilik kavramını ortaya çıkarıyor. İnsanlar basılı gazetelerden çok, internete yöneliyor; sosyal medyaya ilgi her geçen gün artıyor. Peki gazetecilikte sosyal medyadan nasıl yararlanılır, dijital gazetecilikte hangi becerilere sahip olunmalıdır ve nelere dikkat edilmelidir? Haydi, hep beraber bakalım...

Devamını Oku
Post

Maaş Yetersizliğinin Freelance Çalışmaya Etkisi

“Freelance” terimini duymayanımız artık neredeyse kalmadı. Freelance yani serbest çalışanlar tamamen bağımsız olarak çalışabilecekleri gibi, kimi tam zamanlı çalışanlar da ek iş olarak freelance çalışma hayatına dahil olabiliyorlar. Peki ek iş yapanlar ne amaçla yapıyor? Boş zamanlarını değerlendirmek için mi, hobi olarak mı yoksa maaş yetersizliği sebebiyle mi? Araştırmalar gösteriyor ki...

Devamını Oku
Post

Freelance Çalışanlar Asgari Ücreti 5’e Katladı

Birçoğumuz asgari ücrete çalışırken ve geçim sıkıntısı sebebiyle aylık gelir yetersizliği şikayetlerinde bulunurken; nitelikli yeteneklere sahip olan freelance çalışanların aylık kazancı, asgari ücretin dört beş katı olabiliyor. Siz de “asgari ücretten daha fazla kazanmak” ya da “kazancını arttırmak” isteyenlerdenseniz, bu makaleyi mutlaka okumalısınız.

Devamını Oku
Post

Yapay Zeka ve Geleceğin Meslekleri

Hepimizin merak ettiği bir konu; teknolojinin daha da gelişmesi ve yapay zeka ile mesleklerimiz nasıl etkilenecek, işsiz mi kalacağız; geleceği olan meslekler ve gelecekte ortaya çıkacak meslekler hangileridir, yapay zeka meslekleri nelerdir, hangi mesleğe yönelmeli? Sorular çok ama içiniz rahat olsun; işsiz kalmak yok, farklı işler yapmak var. Haydi bakalım, hangi işlerde gelecek var?

Devamını Oku