Post

SanalUzman'da Profilinizi Nasıl Oluşturmalısınız?

Özenli, detaylı oluşturacağınız bir profil; uzman (freelancer) da olsanız, işveren de olsanız önem teşkil etmektedir. Tamamlanmış bir profil ile; uzman olarak işverenlerin dikkatini çeker, birçok uzman arasından tercih edilirsiniz. Burada bahsedeceğiniz yetenekleriniz, deneyimleriniz, eğitiminiz, sertifikalarınız vb. sizin ayrıcalığınız olur. İşverenlerde bıraktığınız ilk izlenimin olumlu olması, süreci olumlu etkiler. İşveren olarak da deneyimlerinizi paylaşmakla; uzmanların sizi daha iyi tanımasını sağlayabilir, dolayısıyla onları sizinle iş yapmaya teşvik edebilir, doğru uzmanların size ulaşmasını kolaylaştırabilirsiniz. SanalUzman ailesi olarak bu makalemizde, SanalUzman'da başarılı bir profil oluşturmak için ipuçlarını sizlerle paylaşacağız. Hemen başlamaya ne dersiniz?

 

SanalUzman'da Profil Oluşturmak

 

Üye Olun, Giriş Yapın

İlk aşama üye olmak ve giriş yapmak. SanalUzman'da tek üyelikle hem işveren hem uzman olabilirsiniz. Üye olduktan sonra Bana Özel > Profil bölümünden istediğiniz bilgilerin girişini kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

Profil Fotoğrafınızı Kaydedin

Yapılan araştırmalarda görülmüştür ki işverenler, profil fotoğrafı olan uzmanları olmayanlara tercih etmektedirler. E sıcacık gülümsemeli bir fotoğraftan kim etkilenmez? :) Aynı şekilde uzmanlar da iş yapacakları işvereni tanımak istemektedirler. Bu nedenle fotoğrafınızı yüklemeyi unutmayın!

 

Güncel ve Doğru Bilgiler Verin

Verdiğiniz bilgilerin güncel ve doğru olduğundan emin olun. Böylece işverenlerin sizden teklif istedikleri işlerin uzmanlık alanınıza en uygun olanlar olmasını sağlayacağınız gibi, ileride işverenlerle yaşanacak problemlerin önüne de geçmiş olursunuz. Profilinize; sırf işi almak için, yapabileceğiniz işlerin dışında yetenekler eklemek sizi ve işverenleri zor durumda bırakmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır. “İşi teslim edene kadar öğrenir, yardım alır, hallederim” diye düşünmek; gereksiz yere strese girmenize, paniğe kapılmanıza, dolayısıyla işinize sağlıklı bir şekilde odaklanamamanıza sebep olacaktır. Üstelik, işveren memnuniyeti ilerleyen dönemlerde onlarla tekrar çalışabilmeniz için gereklidir. SanalUzman’da işverenlerin sizin için yapacakları ve profil sayfanızda yer alan “Yorumlar” bölümünde görünecek olan yorumlar, yine SanalUzman’daki başka işverenlerin sizi tercih etmesi bakımından değerlidir. Uzmanlar da işverenler için yorum yapabilmektedir. İyisi mi siz siz olun, dürüstlüğü elden bırakmayın.

 

 

Kendinizden Bahsedin

“Özet Bilgi” bölümünde genel hatlarıyla kendinizden, yaptıklarınızdan bahsedin. Sizi hiç tanımayan bir işverenin/uzmanın “Özet Bilgi” bölümüne yazdıklarınızı okuduğunda, hakkınızda genel anlamıyla bir fikir edinmiş olmasına dikkat edin.

 

Yeteneklerinizi Belirtin

“Yeteneklerim” bölümünden, uzmanlık alanınızla ilgili sadece yapabildiklerinizi seçin. Eğer orada yazılmış olanların haricinde de yeteneklerinizin olduğunu düşünüyorsanız, eklememiz için bize öneride bulunmayı unutmayın.

 

İlgilendiğiniz Kategorileri Seçin

İlgilendiğiniz kategorileri seçmeniz, size en uygun işleri/uzmanları bulmanızı sağlayacaktır.

 

Sosyal Medya Hesaplarınızı Yazın

İşverenlerin/Uzmanların size kolaylıkla ulaşabilmeleri, sosyal medyada paylaştığınız işlerinizi görebilmeleri için “Sosyal Medya Hesaplarım” bölümüne hesaplarınızı yazın.

 

 

Deneyimlerinizi Ekleyin

“Deneyimler” kısmında yer alan Şirket, Başlangıç Tarihi gibi * işareti ile gösterilen zorunlu alanları doldurun. İşten ayrılmışsanız Bitiş Tarihi’ni belirtin. Konum bölümüne, çalıştığınız şirketin hangi şehirde olduğunu yazın. Bunların dışında açıklama yapmak istiyorsanız Açıklama’ya yazıp kaydedin. Eklemek istediğiniz birden fazla deneyim varsa, profil sayfanızdaki ilgili alanda + işaretine tıklayarak aynı işlemi tekrarlayın. Hangi firmalarda çalıştığınızı ve edindiğiniz deneyimleri paylaşmanız, işverenlerin kendi işleri için en doğru uzmanı bulmalarına ve sizden ne isteyebileceklerini bilmelerine yardımcı olacaktır.

 

Eğitiminizi Yazın

“Eğitim” bölümünde, doldurulması zorunlu olan Okul Adı, Başlangıç Tarihi, Eğitim Durumu ve Bölüm kısımlarını ve okulunuzu bitirmişseniz isteğinize bağlı olarak Bitiş Tarihi’ni yazarak kaydedin. Birden fazla eğitim bilgisi eklemek istiyorsanız, profil sayfanızdaki ilgili alanda + işaretine tıklayarak aynı işlemi tekrarlayın.

 

Sertifikalarınız Hakkında Bilgi Verin

Aldığınız sertifikalar için Sertifika Adı, Veriliş Tarihi, Veren Kurum gibi zorunlu alanları ve kalanlarından istediklerinizi doldurduktan sonra kaydedin ve eklemek istediğiniz başka sertifikalar için profil sayfanızdaki ilgili alanda + işaretine tıklayarak aynı işlemi tekrarlayın.

 

Portfolyonuzu Paylaşın

Uzmanlık alanınızla ilgili şu ana kadar yaptığınız çalışmaları yani portfolyonuzu paylaşarak işverenlerin çalışmalarınızı görmelerine imkân tanıyın. Portfolyo İsmi, Başlangıç Tarihi, Bitiş Tarihi gibi zorunlu alanları ve diliyorsanız İş Kategorisi ve Açıklama alanlarını da doldurup kaydedin. Birden fazla portfolyo eklemek için profil sayfanızdaki ilgili alanda + işaretine tıklayarak aynı işlemi tekrarlayın.

 

Veee, profilinizi tamamladınız. Emin olun, profil oluşturmak için harcadığınız emeğe değecek ve SanalUzman’da yepyeni, başarılı çalışmalara imza atacaksınız. Şimdiden başarılar dileriz. Hemen iş/uzman aramaya başlamak için tıklayın.

SanalUzman  Ekibi

SanalUzman Ekibi

İşverenle uzmanı buluşturan e-ticaret platformu

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.